Meyve kilo yapar mı? Meyve yemenin faydası var mı?

4 Temmuz 2011 tarihinde yazılmıştır.

Vücudumuzun ister istemez alması gereken ana gıda grubunda bulunan meyvelerin son günlerde az alınması gerektiği yaMeyve kilo da kilo aldırdığı yönünde fikir çatışmaları ortaya çıktı. Bu yazımızda ” Meyve kilo yapar mı? Meyve yemenin faydası var mı? ” sorularının yanıtlarını beraber inceleyelim.

Meyveler kilo aldırmaz, hatta tam tersine  içeriğinde bulunan yüksek posa sayesinde doygunluk hissi sağlamaktadır ve  iştahımızı kısıtlayarak fazla yememize engel olmaktadır. Şimdi bu besinlerin bizlere ne kadar yardımcı olduğunu inceleyelim.

İNCİR

 Sindirim sistemini yeterli bir şekilde çalıştırmakta ve sağlıklı enerji verip tansiyonu düşürmektedir. Bol miktarda  elemente sahip olduğundan kemik dokusu ve üreme işlevleri için oldukça yararlıdır.

ELMA

 Hastalıklardan korunmada etkili ve yararlıdır. Cildin parlak ve güzel bir hale sahip olmasını sağlar. Bol lifli bir yapıya sahip olduğundan kan yağını dengeler. Tansiyonu ve uykuyu düzenler.

MUZ

 Bol potasyum içerdiğinden kalp ve kas sistemi açısından oldukça yararlıdır ve sindirimi kolaylaştırır.

KİVİ

En fazla C vitamini içeren meyve olduğundan yeterli bir şekilde tüketilmesi gereklidir.

KİRAZ

Ağrı kesici ve vücudu temizleme özelliğine sahiptir.

ÜZÜM

Böbrek, karaciğer ve sindirim sistemi açısından oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra kara üzümün kan yapıcı özelliği bulunmaktadır.

ŞEFTALİ

Kalp ve damar sağlığını korumakta vücudu daha dinç bir hale getirmektedir.

VİŞNE

Eski yıllardan bu yan ishal kesmek amaçlı kullanılmıştır ek olarak susuzluğu gidermektedir.

PORTAKAL

Folik asit ve potasyum yönünden zengindir. Kalp ve yüksek tansiyon hastalarının mutlak suretle tüketmesi gereken bir meyvedir.

ERİK

Beden ve zihin yorgunluğu önlemek için muhteşem bir meyvedir aynı zamanda sindirimi de hızlandırmaktadır.

5 sene önce yazılmıştır.
"Meyve kilo yapar mı? Meyve yemenin faydası var mı?" bu yazı 4 Temmuz 2011 tarihinde saat 10:23 sularında "genel" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

 • KARGOLARIMIZ

  Rx1 Kargo Rx1 Kargo Rx1 Kargo Rx1 Kargo
 • YURT DIŞI SİPARİŞ

  Rx1 Sipariş
 • Rx1 FACEBOOK FAN SAYFAMIZ

 • YORUM YAZMAK İSTERMİSİNİZ

  Rx1 Yorum
 • Rx1 KULLANICI YORUMLARI

  • HIZLI MENÜ

  • Rx1 TÜRKİYE

  • Rx1 AVRUPA

  • Rx1 Sipariş
  • ZAYIFLATMA UZMANI

   Rx1 Sipariş
  • teslimat bilgileri
   Uyarı!... rx1 bir ilaç değildir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden web sitemiz sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.
   Sitemap - Rss - lida zayıflama ayakkabısı biber hapı indir isveç şurubu Termojenik yağ yakıcı rx1 zayıflama hapını deneyebilirsiniz rx1zayiflamahapi.us maurers lw6090 q7 zayıflama hapı epimedyumlu macun red honey megamax yosun çayı hilti kapsül kamagra jel eşek sütü kremi